Šventinis bėgimas Kuršėnuose 22-05-27 (30)

Penktasis šventinis bėgimas “Kuršėnams 441”

2022 m. gegužės 27 dienos vakarą Kuršėnuose vyko penktasis šventinis bėgimas “Kuršėnams 441”. Oras buvo vėjuotas, temperatūra siekė apie 10 laipsnių, lynojo, pro debesis kartais išlįsdavo saulutė. Šiame bėgime startavo ir finišavo 190 bėgikų iš Alytaus, Jonavos, Kauno, Kaišiadorių, Kelmės, Marijampolės, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Raseinių, Šiaulių, Šilalės, Vilkaviškio, Vilniaus ir, žinoma, Šiaulių rajono. Nuotoliai buvo du: jauniausi bėgo 441 m aplink Lauryno Ivinskio aikštę, vyresni 3333 metrus (1 ratas) arba 10000 metrų (3 ratai) aplink Kuršėnus, kuriuos bėgdami dalyviai įveikė net 3 tiltus. Trumpiausią nuotolį tarp mergaičių, gimusių 2011 m. ir jaunesnių, pirma nuotolį įveikė Miglė Martišauskaitė iš Jonavos. Šiame nuotolyje tarp berniukų pirmas parbėgo kuršėniškis Jonas Sinkevičius. 3333 metrų nuotolyje tarp  moterų pirma finišo liniją  kirto Neda Čapskytė iš Vilkaviškio. Tarp vyrų pirmas šioje distancijoje finišavo Džiugas Balčiūnas iš Vilniaus, finišo tiesiojoje aplenkęs kuršėniškį Deividą Rastoką. 10000 metrų nuotolyje tarp moterų nugalėjo jonaviškė Vilmantė Stašauskaitė, antrą vietą užėmė meškuitietė Dalia Lukošienė, o trečia buvo Audra Bogužinskienė iš Kauno. Šiame nuotolyje tarp vyru nugalėtoju tapo buvęs kuršieniškis Aurimas Rimkus, dabar gyvenantys Šiauliuose, antrąją vietą užėmė ginkūniškis Mikas Montvilas, trečias parbėgo paneviežietis Remigijus Zalumskis. Kiekvienas įveikęs nuotolį gavo po atminimo medalį. Visi amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, „S-sportas“ sportiniais prizais, Roberto Vališausko bityno medumi, o grupių nugalėtojams įteikti originalūs moliniai ąsočiai. 3300 m bėgimo greičiausia mergina ir greičiausias vaikinas 10 km bėgimo 3 greičiausios bėgikės moterys ir 3 greičiausi bėgikai vyrai apdovanoti „Interscalit“ antklodėmis.