2021 m. birželio 12 d., šeštadienis

Krepšinis

KREPŠINIS

Krepšinis – komandinė sporto šaka, kurioje žaidžiama kamuoliu. Krepšinis žaidžiamas aikštelėje, kurioje 2 komandų žaidėjai stengiasi surinkti kuo daugiau taškų, mėtydami kamuolį į specialų krepšį. Tai pati populiariausia sporto šaka Lietuvoje ir viena populiariausių sporto šakų JAV, pietų ir pietryčių Europoje, buvusiose Tarybų Sąjungoje, Filipinuose, Libane, Kinijoje, Angoloje, Senegale.                

Istorija. Krepšinio žaidimą sugalvojo kanadietis daktaras Džeimsas Neismitas (James Naismith1891 metais. Naujosios sporto šakos paskirtis buvo užimti studentus sportu žiemos metu, kai nėra sąlygų žaisti beisbolą ar amerikietišką futbolą. Pradžioje žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugnu, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio. Komandose buvo po 9 žaidėjus. Pačių pirmųjų krepšinio rungtynių rezultatas buvo tik 1:0. Lietuvoje krepšinis pradėtas populiarinti 1921 m.

Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokykloje krepšinio skyrius atidarytas 1988 m. , bet po kelių metų buvo uždarytas. Antrą kartą krepšinį vėl pradėta žaisti nuo 1995 m. Žymiausi krepšininkai kilę iš Kuršėnų ar baigę sporto mokyklą – A. Danusevičius, E. Birontas, D. Redikas, E. Mockevičius, E. Aniulis.

Per 25 metus mokykloje dirbo šie krepšinio mokytojai: S. Timinskienė, V. Janušauskas, K. Fabijonavičius, G. Prialgauskis, A. Dunauskas, R, Benediktavičienė, M. Čepliauskas.

Šiuo metu dirba: A. Liulys, E. Morkūnas, J. Staponkus. Krepšinio užsiėmimai vyksta St. Anglickio progimnazijos ir L. Ivinskio gimnazijos sporto salėse.

Papildoma informacija