Kiokušin karatė

Išvertus iš japonų kalbos kiokushinkai reiškia absoliučios tiesos bendruomenėKyokushin karate – pilno kontakto stilius.

Kaligrafinis simbolis: Sensei Haramotoki – kaligrafijos meistras bei Sosai Mas Oyama draugas, nutapė kaligrafinį ženklą kurio reikšmė „Aukščiausia tiesos bendruomenė“.

Kyokushin Karate reikšmė : KYOKU – galutinis, pirminis, SHIN – tiesa ar tikrovė, KAI – sutikti, susijungti ar susivienyti, KARATE – beginklė, tuščia ranka.

Kyokushin karate simbolika:

Kyokushin Karate turi du simbolius, kurie reprezentuoja stilių:

  1. Kanku simbolis:Jis kilęs iš Kanku katos. Taškai viršuje simbolizuoja aukščiausiąją ribą. Platesnės dalys (šonuose) simbolizuoja tvirtumą ir jėgą. Centras – begalybę ir gilumą į kurį žiūrint yra suvienijamas kūnas ir protas. Apskritimas aplink Kanku simbolizuoja nenutrūkstamumą.

Kiokušin stilius apjungia tradicinius karatė stilius Goju- kai ir Shotokan bei kartu apima kovos elementus iš Muay Thai kas leidžia jai būti labai universalia sporto šaka, bet su giliomis karate tradicijomis ir disciplina. Dabartiniu metu Kiokušin karatė – tai didžiausia kovinių menų organizacija pasaulyje. Šis kovos stilius turi tris išsireiškimo būdus: kumite (kova su varžovu), kata (kova su šešėliu, sudėtingų smūgių ir blokų demonstravimas) bei tameshi-wari (įvairių daiktų laužymo technika).

Kiokušin karatė Lietuvoje atgimsta atkūrus nepriklausomybę. Po kurio laiko, 1994 m. įkurtas vienas iš pirmųjų sporto klubų Šiaulių rajone – „Kuršėnų kyokushin karatė klubas Dao“. Pirmaisiais treneriais dirba įkūrėjas ir prezidentas Vygandas Milieška, Egidijus Jankus ir Andrius Milieška. Klubo patalpos keitėsi iš vienos Kuršėnų vietos į kitą, kol 2010 m. Šiaulių r. savivaldybės nutarimu klubui skiriamos patalpos dabartinėje Kuršėnų sporto mokykloje, kurios tapo moderniausia sporto baze Kuršėnuose. Nuo 2012 m. Kuršėnų sporto mokykloje pradedama mokyti – Kiokušin karatė. Pirmuoju mokytoju dirbti pradėjo Valdemaras Mitkus, kuris nuo 2020 m. tapo klubo prezidentu ir atsakingu už šios sporto šakos plėtrą Šiaulių rajone. Kuršėnuose, nuolat šią sporto šaką sportuoja 80-100 žmonių. Kasmet paruošiami Lietuvos čempionai ir rinktinės nariai. Pirmieji kuršėniškiai Europos čempionai Vismantas Anglickas ir Eimantė Laucevičienė (Leliukaitė). Kuršėnų sporto mokyklos mokiniai, Europos čempionatų prizininkai: Emilija Lidytė, Gvidas Rimkus, Lukas Neimantas, Vakaris Kaveckas.

Kaip ir kituose karatė stiliuose, kyokushin naudojama rangų sistema – diržai. Pradedant nuo baltojo diržo toliau seka:

  • baltas (pradžiamokslio)
  • oranžinis (10 kyu),
  • oranžinis su mėlyna juostele (9 kyu),
  • mėlynas (8 kyu),
  • mėlynas su geltona juostele (7 kyu),
  • geltonas (6 kyu),
  • geltonas su žalia juostele (5 kyu),
  • žalias (4 kyu),
  • žalias su ruda juostele (3 kyu),
  • rudas (2 kyu),
  • rudas su juoda juostele (1 kyu).
  • juodas

Perkopus visus kyu, užsitarnaujamos meistro pakopos – dan. Pirmąjį dan simbolizuoja juodas diržas.

Diržų (kyu ir dan) atestacijos egzaminai

Egzaminai rengiami norint įvertinti pasiektą karatė sportininkų meistriškumo lygį. Atitinkamai nuo kyu ar dan priklauso ir technikos sudėtingumas, fizinio pasiruošimo lygmuo bei kumite (kovų) skaičius.

Lietuvoje kyu ir dan gynimosi egzaminai vyksta keletą kartų per metus, o pagrindinė egzaminų stovykla vyksta vasarą.